Хигиенска станица „Step for Kids“

Број на производ: 50.0360.1
  • Работа со педала за нозе
  • Резервоар што се полни
  • Капацитет на резервоар: 1 литар
  • за течни и гел средства за дезинфекција
Производ детали »

Спецификација

Операција Работа со педала за нозе
Капацитет 1 литар
за употреба für flüssige Desinfektionsmittel (kein Gel)
Вкупна висина 877 мм
Вкупна ширина 220 мм
Вкупна длабочина 370 мм
Материјал на конструкцијата челик
Боја на база сива слична RAL 7016, мат-обложена во прав
Материјал на база челик
Боја на основата сива слична RAL 7016, мат-обложена во прав
Димензии на база 220 x 370 мм (Ш x Д)
Тежина 9,4 кг.
Kanisterabmessungen max. 300 x 100 x 100 mm (H x B x T)
Уредување без канистер

Опис на производ

Нашата станица за хигиена "Step 4 Kids“ е дизајниранa така што вашите мали клиенти можат да ги дезинфицираат рацете целосно без контакт со рацете со притискање на педалата за нога. Целосно бесконтактното работење со помош на некомплицирана и брза операција на стапалото ја зголемува антивирусната заштита веќе за време на употребата и ја прави дезинфекцијата на рацете особено хигиенска.
Во зависност од верзијата, овој хигиенски штанд има вкупна висина од приближ. 877 mm и е изработен од високо квалитетни и стабилни материјали. Покрај тоа, овие штандови за дезинфекција често се користат на сите места каде што не е можно или посакувано поставување на ѕид.
Нашиот штанд за дезинфекција со работа со нога има капацитет од 1 литар. Резервоарот може да се полни со течност или средства за дезинфекција слични на гел. Така, оваа станица не зависи од која било посебна големина или форма на шише. Резервоарот може лесно да се извади и, на пример, полесно да се наполни со канистер. Средството за дезинфекција се издава без контакт со помош на ножниот педал. Така, нашиот штанд за дезинфекција гарантира професионална и хигиенска употреба во вашата област на примена во секое време.
За разлика од диспензерите за хигиена со сензор, овој хигиенски штанд работи без електрична енергија, т.е. целосно механички. Ова заштедува трошоци и време бидејќи, меѓу другото, досадната промена на батеријата не е неопходна. Со лесен чекор на педалот, се ослободува точната количина на средства за дезинфекција, која може да се собере рачно, без контакт. Благодарение на неговата ефикасност и неопходната хигиена обезбедена со работата на стапалото, овој штанд за дезинфекција е привлечен за сите занаети и објекти посетени од помала и поголема толпа. Тука уредот веќе може да обезбеди хигиенски престој во влезот или просторот за чекање.

Потрошувачите кои го нарачале овој производ исто така нарачале

Разгледај повеќе...

Рејтинзи

Рецензии од наши потрошувачи

{{ review.oxfname }} пишува:
Забелешка за производ:
Одговор:

Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.
Затвори мени

Погледни производи
This online shop uses cookies to improve your shopping experience. So, for example, the session information or language setting are stored on your computer. Without cookies the range of the online shop's functions is limited. Доколку не се сложувате, ве молиме кликнете тука.

warning

VKF Renzel GmbH
Назад кон врвот