Маска за лице 100% памук, двослојна

  • Öko-Tex® Standard 100 сертифицирана
  • удобно за носење
  • двослојна
  • Перење во машина до 90 °.
  • Производство во Германија од страна на локалната текстилна компанија
  • не е медицински производ
  • само за општа употреба
  • опционално достапна со принт
Производ детали »

Спецификација

Материјал 100 % Памук
Боја бела
димензии околу 185 x 115 мм
Сертификат Öko-Tex® Standard 100
пакување 10 парчиња во пластична кесичка

Опис на производ

Оваа двослојна маска за лице е изработена од 100% памук и е идеална за вашето секојдневие. Без разлика дали сте на работа или за време на секојдневното купување , маската се карактеризира со пријатен комфор при носење.

Ставете ја маската зад ушите користејќи ги двете еластични ленти. На овој начин областа на устата и носот е покриена со висококвалитетна ткаенина.
Премиум маската за уста и нос е сертифицирана според Öko-Tex® Standard 100 и се пере на 90 °.

Додадете ваш индивидуален дизајн, на пр. во форма на лого, кое е отпечатено на маската. Ве молиме контактирајте не!

VKF Renzel не прифаќа никаква одговорност за ефективноста или правилната употреба на маските.

Рејтинзи

Рецензии од наши потрошувачи

{{ review.oxfname }} пишува:
Забелешка за производ:
Одговор:

Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.

Варијанти

Варијанти Верзија Број на производ Цена    
без принт без принт 12.0665.4 погледни Производ »
со принт со принт 12.0668.17 погледни Производ »
Затвори мени

Погледни производи
This online shop uses cookies to improve your shopping experience. So, for example, the session information or language setting are stored on your computer. Without cookies the range of the online shop's functions is limited. Доколку не се сложувате, ве молиме кликнете тука.

warning

VKF Renzel GmbH
Назад кон врвот