Рамка за излог "Феко" co сребрени анодизирани митрирани агли

A0 (841 x 1,189 мм)

Број на производ: 50.0014.6
  • самолеплива рамка за прицврстување на стакла
  • идеален за двострана презентација на рекламни пораки поради недостаток на заден ѕид
  • Рамен алуминиумски профил за покривање на леплива лента од надворешната страна
  • Митрирани агли
  • Горни профили и профилни профили сребро анодизирани
  • антирефлектирачки, UV-стабилизиранa заштитна фолија
  • секоја рамка поединечно спакувана во цврста картонска кутија
  • Посебни димензии и RAL бои од 1 парче достапни по барање
Производ детали »

Спецификација

материјал на рамката алуминиум
Боја на горен профил сребрена, елоксирана
ширина на профил 32 мм
тип на агли остри
Формат A0 (841 x 1,189 мм)
Ориентација портрет / пејсаж
х-страни двостран
Тип на заштитна фолија антирефлексна, УВ стабилна
Материјал на панел Полистирол
Материјал на рамка алуминиум
Боја на рамка сребрена, елоксирана
прицврстување двојна леплива лента со пена, 19мм, на сите профил

Опис на производ

Идеално за атрактивна презентација на информации со реклама на излогот.

Системот на рамката на прозорецот е инсталиран со лепење на рамката со профили 32 mm (за DIN A4 25 mm) на внатрешната страна на стаклото. За покривање на леплива лента видлива однадвор, е вклучен рамниот алуминиумски профил во форма на рамка. Двете рамки се изработени од сребрен елоксиран алуминиум и опремени со двострана леплива лента. Технологијата на преклопување на рамката гарантира дека вашите постери можат да се менуваат брзо и лесно. За оптимален ефект на стегање дури и со години, ние секогаш користиме пролетни челични пружини за стегање. Недостатокот на заден ѕид им овозможува на вашите рекламни постери да бидат претставени од двете страни. Со цел да се поедностави читањето на вметнатите постери и да се спречи светлината да светне, испорачаната полистиренска партиција може да се вметне помеѓу двата постера. За да се заштитат постерите, користиме антирефлектирачки заштитни фолии од UV-стабилизиран материјал. Антирефлектирачкиот премаз на обвивката ја подобрува читливоста на постерите без светлосни рефлексии, а УВ стабилизацијата спречува бледнеeње на постерите.

Заменски делови

Разгледај повеќе...

Рејтинзи

Рецензии од наши потрошувачи

{{ review.oxfname }} пишува:
Забелешка за производ:
Одговор:

Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.

Варијанти

Варијанти Формат Број на производ Производ бр. Цена      
A1 (594 x 841 мм) A1 (594 x 841 мм) 50.0014.1 погледни Производ »
A3 (297 x 420 мм) A3 (297 x 420 мм) 50.0014.3 погледни Производ »
A4 (210 x 297 мм) A4 (210 x 297 мм) 50.0014.30 погледни Производ »
700 x 1.000 мм 700 x 1.000 мм 50.0014.5 погледни Производ »
A0 (841 x 1,189 мм) A0 (841 x 1,189 мм) 50.0014.6 погледни Производ »
Затвори мени

Погледни производи
This online shop uses cookies to improve your shopping experience. So, for example, the session information or language setting are stored on your computer. Without cookies the range of the online shop's functions is limited. Доколку не се сложувате, ве молиме кликнете тука.

warning

VKF Renzel GmbH
Назад кон врвот