Визир за уста „Visero“

Парчиња во пакет
  • удобно покривање на устата и носот
  • едноставно поставување зад ушите
  • идеален за постојана употреба
  • идеален за носителите на очила и лицата со респираторни заболувања
Производ детали »

Спецификација

Материјал пластика
Боја транспарентна / бела
Ширина 140 мм
Висина 70 мм
Верзија без принт

Опис на производ

Визирот за уста може да го спречи пренесувањето на капките, бидејќи областа на устата и носот е покриена од брадата нагоре.

За разлика од ткаенина или ткаена маска за уста и нос, капките се задржуваат на про транспарентната пластична табла. Визирот е порамнет пред вашата уста и областа на носот, но не допира директно на лицето. Сето ова овозможува вашите усни и областа на носот да бидат слободни во секое време и вашето дишење не е засегнато. Ова е предност за секого, не само за носителите на очила и луѓето со респираторни заболувања. Читањето на усните е незаменливо кога се работи лица со оштетен слух. Во топлите летни денови, визирот „Висеро“ е вистинско олеснување. Визирот за уста и нос може лесно да се закачи зад ушите со две ременчиња. Апаратот за брада направен од пластика обезбедува идеално растојание на визирот од лицето.

Прилагодете го вашиот „Visero“ со еднобоен принт на лого. После нарачката, испратете ни ги соодветните податоци за принт по електронска пошта.
Големината на печатењето мора да се прилагоди според мотивот.

Ве молиме отстранете го двостраниот заштитен филм пред употреба.

VKF Renzel не прифаќа никаква одговорност за ефективноста или правилното користење на штитникот. Тоа не е медицински производ или опрема за лична заштита.

Рејтинзи

Рецензии од наши потрошувачи

{{ review.oxfname }} пишува:
Забелешка за производ:
Одговор:

Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.
Mette пишува
Забелешка за производ:
Одговор:

Варијанти

Варијанти Парчиња во пакет Број на производ Производ бр. Цена      
10 парчиња 10 парчиња 53.0459.1 Цена - испрати барање погледни Производ »
200 парчиња 200 парчиња 53.0459.6 Цена - испрати барање погледни Производ »
Затвори мени

Погледни производи
This online shop uses cookies to improve your shopping experience. So, for example, the session information or language setting are stored on your computer. Without cookies the range of the online shop's functions is limited. Доколку не се сложувате, ве молиме кликнете тука.
Назад кон врвот