Визир - заштитник на лице

Број на производ: 26.0732.1
  • кристално чист материјал
  • комплетна заштита на лицето
  • прикачување со ременче и лента
  • совршено прилагодување на ременчето на секоја различна големина на главата
Производ детали »

Спецификација

Материјал PET
Боја кристално чиста
Верзија Haftverschluss Haft&Flausch Länge 800 mm beigelegt
Тежина 90,0 гр.

Опис на производ

Кристално чистиот пластичен материјал овозможува добар поглед додека лицето е целосно заштитено. Визирот е со ширина од 380 mm и висина од 225 mm и е прицврстен на главата со лента на подесување. Лентата има должина од 800 mm и затоа може да се прилагоди за да одговара на која било големина на главата без да се лизне.

VKF Renzel не прифаќа никаква одговорност за ефективноста или правилното користење на штитниците. Визирот не е ниту опрема за лична заштита ниту медицински производ.

Додатоци

Разгледај повеќе...

Рејтинзи

Рецензии од наши потрошувачи

{{ review.oxfname }} пишува:
Забелешка за производ:
Одговор:

Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.
Затвори мени

Погледни производи
This online shop uses cookies to improve your shopping experience. So, for example, the session information or language setting are stored on your computer. Without cookies the range of the online shop's functions is limited. Доколку не се сложувате, ве молиме кликнете тука.

warning

VKF Renzel GmbH
Назад кон врвот