Граничник "Stopper-Point"

Боја на постот | Боја на лента
  • цврст и стабилен
  • исклучителен дизајн
  • пуштање на лентата до 2.5 метри
Производ детали »

Спецификација

Материјал алуминиум
површина елоксирана
Материјал на база алуминиум
Лентата се пушта до 2.500 мм
Ширина на лента 50 мм
Durchmesser des Pfostens 65 mm
Дијаметар на база 330 мм
Висина 972 мм
Тежина 7,4 кг

Опис на производ

Граничникот "Stopper-Point" е совршено прилагоден за разграничување на одредени простории, дефинирање на растојанија или редициСо својата стабилност и едноставен дизајн, граничникот е идеален за употреба во затворени простории. Се користи на саемски настани во болници или на аеродроми.

Флексибилниот столб на граничникот е лесен за поставување и може да се преместува брзо и постојано. Така, одредена област може да се обележи за кратко време или брзо да се реагира при одредени ситуации.

Со продолжување на лентата на сите четири страни, нема ограничувања во забарикадирањето и разграничувањето. Лентата може да се продолжи до должина од 2,5 метри. Поради темната боја, лентата лесно се одделува од столбовите и позадината, така што не може да се занемари бариерата. Лентите остануваат безбедно прицврстени за време на употребата.
По употребата, мобилниот граничник може да се складира за да заштеди простор. Кога го чувате настрана, завртката е олабавена на дното на столбот. Тогаш двете ногарки и столбот може да се одделат едни од други. Лентата потоа безбедно се става во внатрешноста на написот.

Високата подвижност на столбот на граничникот е дефинирана од неговите материјални својства. Целиот производ е изработен од сребрен анодизиран алуминиум. Поради леснотијата на алуминиумот, столбот тежи само 7,4 кг и во исто време е исклучително стабилен. Стабилноста е загарантирана со основа со дијаметар од 33 см.

Рејтинзи

Рецензии од наши потрошувачи

{{ review.oxfname }} пишува:
Забелешка за производ:
Одговор:

Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.

Варијанти

Варијанти Боја на постот Боја на лента Број на производ Производ бр. Цена      
сребрена црна сребрена
црна
80.0423.17 Цена - испрати барање погледни Производ »
сребрена црвена сребрена
црвена
80.0423.27 Цена - испрати барање погледни Производ »
црна црвена црна
црвена
80.0423.28 Цена - испрати барање погледни Производ »
црна црна црна
црна
80.0423.31 Цена - испрати барање погледни Производ »
Затвори мени

Погледни производи
This online shop uses cookies to improve your shopping experience. So, for example, the session information or language setting are stored on your computer. Without cookies the range of the online shop's functions is limited. Доколку не се сложувате, ве молиме кликнете тука.
Назад кон врвот