Маска за лице 100% неткаен материјал, двослојна

  • може да се нарача и со вкл. принт на лого во 1 боја
  • везење на лого е можно по ваше барање
  • удобна за носење
  • Двослојна зашиена ткаенина
  • може да се пере до 60 ° C
Производ детали »

Спецификација

Материјал 100% полипропилен неткаен материјал
Боја природно бела
димензии 140-175 x 200 мм
Завршетоци двослојна
Уредување со 2 еластични ленти
Одржување Перење на 60°
Сертификат Öko-Tex® Standard 100
пакување 10 парчиња во пластична фолија

Опис на производ

Двослојна зашиена маска за лице со 2 еластични ленти

Повеќекратна употреба и се пере на 60 ° C, задолжително перење пред прва употреба!

Маската за лице нуди простор за рекламирање со принт на лого. Вашето лого го прикачуваме со печатење (верзија за печатење во 1 боја, вклучително и дополнителни трошоци за печатење) или висококвалитетен вез на маската.
Вашето лого ќе биде видливо преку маските кои ги носат вашите вработени и клиенти.

Оваа маска за лице не е медицински производ во правна смисла! Може да го намали ризикот од пренесување на патогени на други, но не обезбедува ефикасна заштита од инфекција.
VKF Renzel не прифаќа никаква одговорност за ефективноста или правилната употреба на маските.

Рејтинзи

Рецензии од наши потрошувачи

{{ review.oxfname }} пишува:
Забелешка за производ:
Одговор:

Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.

Варијанти

Варијанти Верзија Број на производ Цена    
без принт без принт 12.0665.14 погледни Производ »
со принт со принт 12.0668.18 погледни Производ »
Затвори мени

Погледни производи
This online shop uses cookies to improve your shopping experience. So, for example, the session information or language setting are stored on your computer. Without cookies the range of the online shop's functions is limited. Доколку не се сложувате, ве молиме кликнете тука.

warning

VKF Renzel GmbH
Назад кон врвот