Заштитни очила „Visery“

Парчиња во пакет
Листа на Желби

Downloads available

Product highlights

Спецификација

Број на производ

Опис на производ

Очилата ги покриваат очите, носот и устата и на тој начин ги штитат сите главни патишта на инфекцијата и можат да се спротивстават на пренесувањето на капките. Очилата може да се користат повеќепати и може да се чистат со вода со сапуница. Ергономскиот и минималистички дизајн обезбедува удобна и стилска заштита на лицето дури и кога се носи на јавно место. Аеродинамичката контура создава слободен проток на воздух, правејќи ги очилата идеални за употреба на работното место, како и за одмор и активности на отворено. Очилата за заштита на лице "Visery"се изработени од висококвалитетна и робусна поликарбонатна пластика.

VKF Renzel не прифаќа никаква одговорност за ефективноста или правилното користење на штитниците. Тоа не е медицински производ или опрема за лична заштита.

Рејтинзи

Рецензии од наши потрошувачи

{{ review.oxfname }} пишува:
Забелешка за производ:
Одговор:

Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.
Не е достапна рецензија за овој производ.

Варијанти

Варијанти Парчиња во пакет Број на производ Производ бр. Цена
1 Парче 1 Парче 53.0459.3 Цена - испрати барање погледни Производ »
12 Парчиња 12 Парчиња 53.0459.5 Цена - испрати барање погледни Производ »
Затвори мени
This online shop uses cookies to improve your shopping experience. So, for example, the session information or language setting are stored on your computer. Without cookies the range of the online shop's functions is limited. Доколку не се сложувате, ве молиме кликнете тука.
Назад кон врвот